הצד המפחיד של פסיכדליים

ישנן חוויות תחת פסיכדליים שקשה להתגבר עליהם.

לפעמים נחשפים תכנים וזכרונות קשים מהעבר והתת-מודע. האדם מוצף ברגשות קשות – לעתים עצב, כעס או פחד – שלא הולמים את המציאות. לפעמים קוראים לזה “טריפ רע” – אני מעדיף את המונח משבר פסיכדלי כי “קשה זה לאו דווקא רע“. אם עברת חוויה דומה או מישהו שאתם מכירים חווה עכשיו חוויה כזאת, נא ליצור קשר – התמודדות מיטבית עם המצב ועיבוד לאחר מכן הופך את החוויה הקשה לחשובה לחיים.

לפעמים האדם “נתקע” – וחווה את ההשפעה בימים אחרי צריכה. בדרך כלל, עם שינה, אוכל וסביבה תומכת בימים הרגישים אחרי חוויה פסיכדלית מאתגרת האדם יכול לחזור לשגרה, אבל לפעמים זה לא אינטנסיבי מדי, האדם לא ישן או אוכל, המצב מחמיר ן/או שזה פשוט לא נגמר. זה נדיר אבל כבר מצב רציני בו תגובה מהירה חוסכת צרות קשות יותר. בארץ יש לנו מקום שממתחה במצבים המתמשכים האלו (כפר איזון) ואם האדם נמצא בחו”ל לחיליק מגנוס יש הכי הרבה ניסיון בעולם בחילוץ אנשים במצבים פסיכוטיים. במקרים בהם ברור שהאדם צריך אחד או שני המקומות האלו, לא כדאי להסס ורצוי לפנות, לפחות להתייעץ, כמה שיותר מהר.

כל מקרה הוא סיפור בפני עצמו אבל עוזר כאשר יש אדם ניסיון עשיר בהבנת המצבים הרגילים והיוצאי דופן ומה אפשר לעשות לשפר את המצב. אם אתם או חבריכם עברתם או עוברים חוויה דומה, אני מזמין אתכם לבוא לדבר.

חשוב להדגיש שאינני פסיכיאטר ולא מאבחן מחלות נפש ואני לא מטפל שמטפל בבעיות נפש. במקרים בהם נדרשת התערבות בעל מקצוע כזה, מקומי ללוות בחיפוש וקליטה אצל איש מקצוע מוסמך ומתאים.

מעניין? גם לחברים מגיע לדעת