מי אני?

אני מאוד לא אוהב להתפאר במעשיי ומרגיש שאני מי שאני בזכות מה שעשיתי ולא שעשיתי דברים בזכות מי שאני. אבל אני מבין שמאוד קשה להתרשם מאדם דרך אתר, ונראה לי רשימה של הדברים שעשיתי יעזור. זה לא תחליף למפגש היכרות אישית.

השכלה (לימודים פורמליים)

תואר ראשון

1991: BA Psychology – York University

תואר שני

2008: M.Sc Applied Educational Psychology – Northeastern University

קורסים ולימודים קצרים

גישור

מכון פתרונות

שיטת יישוב סכסוכים ע”י השגת הצרכים של שני הצדדים במצב win-win.

חינוך מיני וחינוך לחיי משפחה.

בי”ס לחינוך, האוניברסיטה העברית

חינוך מיני בדרך כלל מבוסס על מזעור נזקים (מניעת מחלות או הריונות) וכמה שיעורי ביולוגיה בתחילת חטיבת הביניים. בעבודתי הרחבנו את הנושא לכלול

טיפול בהתעללות ופגיעות מיניות

אגודת אל”י

טיפול בנפגעי התעללות ופגיעות מיניות והתפתחות תסמונת פוסט-טראומה

הדרכת סטודנטים

בית ברל

הכשרה והסמכה לחנוך סטודנטים לקידום נוער (תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי) במסגרות מוכרות.

עבודה (מה עשיתי)

הפינה שלנו בהודו

ניהלתי והפעלתי מרכז לתרמילאים בהודו בו עודדנו שיח פתוח וכנה בכל היבטי הטיול והיינו מקום בטוח ומכיל לצעירים בכל המצבים, כולל תחת השפעת סמים ומצבים קיצוניים. עסקנו הרבה בנושא סמים, זהות ותרבות, קבלת החלטות (כולל כמות גדולה שלא ידעו איך בוחרים בין אפשרויות טובות), אתגרים ומשברים. הפעלתי גם צוותי מתנדבים

המרכז לנוער בסיכון, ירושלים

הייתי אחראי למענה שכונתי לנוער וצעירים במצבי סיכון, כולל עבודה עם גורמי הטיפול, הדרכת צוותי עובדים ומתנדבים, עבודה פרטנית ועבודת רחוב.

אנשים טובים, עמותת עלם

הפעלת מרחב בטוח במסיבות טבע, במיוחד לצעירים תחת השפעת חומרים פסיכדליים. כולל הפעלת צוותי מתנדבים, ליווי אנשים בחוויות עוצמתיות (לרוב לא מתוכננות)

בבתי ספר שונים

עשיתי מגוון רחב של תפקידים בבתי ספר שונים. עשיתי פרקטיקום כיועץ בתיכון, העברתי סדנאות בחינוך מיני ונושאים אחרים, לימדתי אנגלית, הייתי מורה מחליף (הייתי מעביר בשיעורים אלו פעילויות העשרה), ועוד

בחינוך הקיבוצי

מילאתי כמעט כל תפקיד אפשרי עם קשת הילדים ונערים בקיבוץ שלי ואחר.

במילואים

בתור קה”א (קצין התנהגות אוכלוסיה) הייתי אחראי להבין את התנהגות האוכלוסייה ולייעץ לרשות ולצה”ל בהיבט זה, הייתי חלק מהקמת מערך מענה לעת חירום ומענים לאזרחים במשבר או מצוקה בעת חירום והתמודדות עם שגרת חירום

כנסים וארגונים בהם אני לומד

ארגונים והשתייכות מקצועית

כנסים בהם השתתפתי

איך הגעתי לעסוק בתחומים אלו?

איך הגעתי לטיפול פסיכדלי?
לאחר יותר מעשרים שנות עבודת נוער, ותואר שני בפסיכולוגיה ייעוצית, תוך כדי עבודת רחוב עם עלם, העמותה הגדולה ביותר הפועלת עם נוער בסיכון, הקמתי את “אנשים טובים”, השירות הישראלי הראשון לצמצום נזקים פסיכדליים.
כמה שנים לאחר מכן, ב-2014, עזבתי כדי להקים מרכז מידע וייעוץ ל-30,000 הצעירים הישראלים שטיילו מדי שנה בהודו לאחר שירותם הצבאי. באותה שנה הייתה התלקחות רצינית עם עזה, והתחלתי לראות אנשים תחת השפעת פסיכדליים שעיבדו את הקרבות רק שבועיים קודם לכן. מספר הפינויים שנבעו ממשברים פסיכוטיים זינק והבנתי שעקרון הפחתת הנזק יכול לקחת אותנו רק עד הלום.
גיליתי את ה-ICPR (הכנס הבינלאומי למחקר פסיכדלי) באמסטרדם יום לאחר עצירת ביניים מתוכננת בדרכי לביקור משפחתי בקנדה. גם החשיפה למחקר וגם הקשרים המקצועיים שיצרתי שם נתנו לי את מה שהייתי צריך כדי להעמיק את העבודה עם המטיילים ו”לרכב על הגל”.
המרכזים (עברנו עם העונה) היו תמיד מרכזי דרופ-אין לא פורמליים שהציעו מרחב בטוח “ללא קשר למצב – רגשי, פסיכולוגי או תודעתי”, והיה ברור שאנחנו לא מציעים טיפול. המתנדבים ואני עשינו עבודה מדהימה וראינו תוצאות מדהימות עם המטיילים שהיו תחת השפעת פסיכדליים וקנאביס – לעתים קרובות חשפנו והתמודדנו עם בעיות עמוקות, ואפילו “החזרו כמה אנשים” ממה שיכול היה להפוך למשבר פסיכוטי ממושך או משבר מאני.
חזרתי לישראל בשנת 2019 כדי להביא את הניסיון שלי הביתה. נגיף הקורונה טרף את התוכניות שלי, אבל הייתי פעיל במאמצים מקומיים לקדם צמצום נזקים, כולל השתתפות בוועדה מייעצת בין-משרדית לוועדת הסמים של הכנסת, ולקדם את קידום הטיפול בסיוע פסיכדלי.

בשנת 2020 התחלתי גם ללמוד טיפול פסיכדלי בעזרת קנאביס ב- Center for Medicinal Mindfulness ועובד מאז עם מטופלי קנאביס מורשים. בתחילת 2023 השתתפתי כחבר צוות בהכשרת קטמין ע”י פיל וולפסון במסגרת Psyk-ed והתחלתי לעבוד גם עם קטמין.

אני עוקב אחרי המחקר, פעיל בסצנת הפסיכדליה המקומית והפחתת נזקים, והולך לכנסים באירופה ובצפון אמריקה. אני בתהליך של הכנת מרכז לעבודה, ועדיין צומח למונח “מטפל פסיכדלי”.

ביוני 2023 ייסדנו גם עמותה רשומה – אקספ”ט (מרכז להגנשת טיפולים פסיכדליים), והיום משמש כמנכ”ל העמותה.

תואר שני

Northeastern Wordmark.svg
2008 – M.Sc. Applied Educational Psychology (Counselling), Northeastern University

תואר ראשון

1991: BA Psychology – York University

תואר שני

M.Sc. Applied Educational Psychology (counseling) – Northeastern University

היום אני בעיקר עושה הרצאות, סדנאות וטיפולים בנושאים שקשורים לצעירים, סמים ונושאים קשורים

Translate »
Scroll to Top
ליצור קשר