טפב”ק – טיפול פסיכדלי בעזרת קנאביס

טפב”ק – טיפול פסיכדלי בעזרת קנאביס

טפב”ק הוא השילוב של שלושה גורמים:

טיפול

טיפול בעזרת חומרים פסיכדלים הוא מודל חדש יחסית של טיפול פסיכולוגי שפותח בעיקר עם מדמא, פסילוסיבין וקטמין, אך מתאים גם לעבודה עם קנאביס. המחקר על טיפול בעזרת פסיכדלים מציע אפשרות למודל חדש של טיפול. בטיפול פסיכדלי החוויה שנחווית תחת השפעת החומר עומדת בבסיס הטיפול, ומתאפשרת על ידי כניסה למצב תודעתי אחר. רוב תהליך הטיפול מתרחש מחוץ למסגרת זמן החוויה עצמה, ומוקדש לחיבור בין החוויה לחיים.

אפשר לקרוא עוד על מגווi הטיפולים הפסיכדליים (החוקיים) בעולם בעמוד הזה

פסיכדלי

לקנאביס בהחלט קיים היבט פסיכדלי. אפקט זה מתואר לרוב כ”תופעת לוואי” או כתוצאה של צריכה מוגזמת, או אצל אנשים ללא ניסיון. בטפב”ק אנחנו מחפשים לפגוש את הצד הזה של קנאביס בעזרת תכנון “סט” (הכנה נפשית), “סטינג” (סביבה) וליווי , אשר מותאמים לחוויות הפסיכדליות המרפאות הרצויות.

פוסט על הצד הפסיכדלי של קנאביס

קנאביס

קנאביס הוא שם לאלפי זנים של צמחים בעלי אלפי מרכיבים שונים. גם העולם המדעי עוד בתחילת דרכו בהבנת המרכיבים, ההשפעה ויחסי הגומלין ביניהם. עם זאת, ישנה עדות נרחבת ונחקרת לתועלות התרפויטיות של הצמח. ניתן לראות סיכום מעולה ומאוד מפורט של מצב הידע בדוח של NASEM.

* החוקיות

הטיפול הוא חוקי לבעלי אישור לקנאביס רפואי, כאשר הלקוח משתמש בקנאביס שלו שקנה כדין מספק רשמי. ניתן יהיה לתייעץ לגבי זנים מתאימים יותר לעבודה זאת, אך אנחנו עובדים רק עם תרופה אשר יש ללקוח באופן חוקי. כל לקוח נדרש להציג את האישור שלו לפני תחילת הטיפול.

לא צריך לבחור טפב”ק או טיפול קונבנציונלי – הם הולכים יחד כמו פיתה וחומוס

(טפב”ק הוא החומוס וטיפול הוא הפיתה המחזיקה – לפעמים אפשר ואפילו עוזר לדר על דברים רציניים עם חיוך או אפילו קצת צחוק)

טיפול פסיכדלי יכול לספק שחרור (פיזי ונפשי) ותובנות רבות, אך התמודדות עם פוסט-טראומה, מחלה סופנית או כאב כרוני (כמעט כל הסיבות לאישורים) מצריכה יותר וטפב”ק בדרך כלל יסייע ויקדם טיפול פסיכולוגי. במקרים בהם אין קשר טיפולי מתאים, אפשר יהיה להפנות למטפל מוסמך העוסק בטראומה שיודע לעבוד גם על התכנים ותובנות מטפב”ק, מהיכרות אישית או בוגרי הקורס “השלם וחלקיו: פסיכדלים למטפלים קליניים

טפב”ק בדרך כלל אינו אירוע חד-פעמי. מעבר למפגשי הכנה ואינטגרציה (עיבוד חוויות), רוב המשתתפים מרגישים שהפעם הראשונה היא בעיקר היכרות עם החוויה ומשם העבודה יכולה להעמיק יותר כל פעם.
יחד עם זאת, גם במהלך סשן אחד של טפב”ק המשתתף מקבל כלים (ידע, ניסיון ובטחון) להמשיך את העבודה לבד בבית – וכבונוס, מקבל הקלטה של המוזיקה ששמע במהלך החוויה כדי לסייע להמשך העבודה בבית.

שלושה סוגי חוויה (ודרגות ביניהם) בטיפול:

מינון נמוך הוא המינון של הרגיל של הלקוח להרגעת כאבים (פיזיים או נפשיים). בפגישות במינון נמוך הלקוח צורך את התרופה, כפי שרגיל, בתחילת הפגישה.

הטיפול יחסית דומה לטיפול רגיל בו משוחחים על החיים וההתמודדות, אבל משתמש בנטייה ל”צלילות(יכולת התתמקדות בנקודות), בהגברת היצירתיות לפתרון בעיות, וניתוק מהחוויה” כדרך לבחון מציאות.

פגישות אלו אורכות כשעתיים ומתאימות כחלק מתהליך מתמשך או לפגישות של היכרות והכנה, או למפגשי אינטגרציה לאחר סשן עמוק.

במינון בינוני קנאביס מאפשר הנמכת מנגנוני בטחון, מה שמאפשר ללקוח לראות את מצבו מנקודות מבט שבדרך כלל לא נגישות לו. בנוסף, החלשת שליטת ההגיון על החוויה מאפשר שחרור פיזי ורגשי.

הטיפולים במינונים בינוניים דומים לטיפולים פסיכוליטיים (psycholitic) עם LSD וחומרים פסיכדליים אחרים שנעשו בשנות השישים, ולחלק מהעבודה עם קטמין היום. סוג הטיפול הכי דומה לטיפולים סומאטיים, וטיפולים אחרים העובדים עם הגוף והנשימה. ניתן לראות איך זה עובד בסרטונים באתר של Innate Path.

במינונים גבוהים ומרוכזים, בשילוב עם הכנת סט וסטינג, מוזיקה מותאמת ותרגילי נשימה, השפעת הקנאביס יכולה להיות פסיכדלית ממש. קנאביס שונה מחומרים אחרים כי הוא יותר עדין ומאפשר לאדם להיכנס ולצאת בנוחות יחסית למצבי תודעה מורחבים, אליהם חומרים אחרים מכניסים “בכוח”.

קנאביס במינון פסיכדלי מאפשר לאדם להתמודד באופן ישיר עם הפחדים או מה שחוסם אותו. הקנאביס גם עובד דרך הרפיית השרירים, ומאפשר שחרור סומאטי ורגשי. הימצאות של קולטני המערכת האנדוקנאבנואידית שמופעלת ע”י קנאביס במפרקים ובחלקי הגוף טרם מובנת, אך כנראה שזה עוזר לטיפול בעזרת קנאביס גם ברמה הזאת. אפשר לקרוא יותר בספר של דניאל מקוויןבהרצאה שלו או באתר שלו

הטיפול דומה לטיפול בעזרת חומרים פסיכדליים אחרים כמו MDMA או פסילוסיביןמירב השיח הטיפולי נעשה לפני ואחרי החוויה, כאשר בסשן עצמו רוב הזמן הלקוח במסע פנימי עם עיניים מכוסות ומלווה במוזיקה, בנוכחות מטפל או מטפלים. כל טיפול פסיכדלי בעזרת קנאביס מחייב תהליך של הכנה ואינטגרציה מעבר לפגישות הפסיכדליות.

פגישות טיפול פסיכדלי בעזרת קנאביס נמשכות בין שלוש לחמש שעות, תלוי ברמת העומק המבוקשת, הכוחות והצרכים הטיפוליים לאותו שלב של טיפול. בכל מפגש יש כארבעים וחמש דקות של הכנה לקראת החוויה. הטיפול הוא בין שעה לשעתיים וחצי ויש כשעה בסוף של נחיתה, אינטגרציה ראשונית וחזרה ל”מציאות היום-יומית“.

add_alert

הבטיחות שלך קודמת לכל

אומנם מדובר “בסך הכל” בקנאביס שהלקוח מקבל לפי הנחיית רופא וצורך באופן קבוע להקלת הסימפטומים, אך בכל זאת טפב”ק אינו מתאים לכולם.
לבטחונך ולצורך הצלחת הטיפול, חשוב לנו לדעת אם אתה שייך לאחת הקבוצות הבאות. שייכות לקבוצה אינה בהכרח מהווה סיבה לסרב טיפול, אך לרוב דורשת מהצוות היערכות מיוחדת.

האם את בהריון או מיניקה?
האם יש לך מצבים רפואיים בעבר או בהווה (בריאות גופנית או נפשית) העלולים להשפיע על יכולתך להשתתף בבטחה באירוע זה?
האם אי פעם נזקקת לטיפול משמעותי או אושפזת בגלל הפרעה פסיכולוגית או רגשית, או מכל סיבה פסיכולוגית או רגשית אחרת?
האם אי פעם הייתה לך תגובה חמורה, שלילית, לשימוש בקנאביס או בתרופות פסיכדליות אחרות, פיזית, רגשית או אחרת?
האם איש מקצוע בתחום הבריאות המליץ לך אי פעם להפסיק או להגביל בדרך אחרת את הצריכה של קנאביס, תרופות פסיכדליות, או שימוש במצבי תודעה אחרים?
האם חווית אי פעם פרנויה קיצונית או חרדה, התקפי פאניקה או חוויות שליליות קיצוניות אחרות בזמן השימוש בקנאביס, או בסמים פסיכדליים כלשהם, או בתקופות אחרות בחייך שדרשו התערבות משמעותית?
האם אי פעם התעלפת או איבדת באופן אחר את הכרתך כשאתה תחת השפעת קנאביס או כל תרופה פסיכדלית?
האם אי פעם היו לך מחשבות או רעיונות יוצאי דופן או מטרידים, או רמות אנרגיה קיצוניות (חוסר יכולת לישון במשך ימים או מחשבות רצות, או לחלופין אנרגיה נמוכה במיוחד) לאחר שההשפעות של חומרים פסיכדלים / קנאביס היו צריכות להתפוגג?
האם יש לך ,עכשיו או בעברך, בעיות חריפות עם סמים, תלות בסמים או התמכרות?
האם אתה משתמש עכשיו בתרופות, בתוספי מזון או בחומרים אחרים שיכולים להשפיע על השתתפותך בבטחה באירוע?
האם יש לך היסטוריה של התנהגות בעייתית או אלימה, פיזית או רגשית?
האם יש לך היסטוריה של אירועי חיים טראומטיים או קשים שלא טופלו או שאינם כרגע בטיפול?
האם יש לך חששות בהווה בנוגע להתאבדות או לפגיעה עצמית?
כאשר אתה שוקל להשתתף בחוויה זו, או כאשר אתה מבצע צ’ק-אין עם עצמך ממש לפני תחילתה, האם אתה מודאג מאוד?
האם חוויתם לאחרונה חוויית שינוי גדולה, עם רפואה פסיכדלית או אחרת, שמרגישה כמעט שלמה אך לא ממש, או לא פתורה?
האם אתה מרגיש לפעמים אי נוחות רבה בתהליכי טרנספורמציה קבוצתיים?

רוצה לבדוק אם זה מתאים לך? (להזכירך – רק בעלי אישור) אפשר להשאיר לי כאן הודעה ואחזור אליך

מעניין? גם לחברים מגיע לדעת
Open chat
ליצור קשר