טופס הסכמה ובטיחות מודעת

רוצה לדעת יותר על טפב”ק?

add_alert

הבטיחות שלך קודמת לכל

אומנם מדובר “בסך הכל” בקנאביס שהלקוח מקבל לפי הנחיית רופא וצורך באופן קבוע להקלת הסימפטומים, אך בכל זאת טפב”ק אינו מתאים לכולם.
לבטחונך ולצורך הצלחת הטיפול, חשוב לנו לדעת אם אתה שייך לאחת הקבוצות הבאות. שייכות לקבוצה אינה בהכרח מהווה סיבה לסרב טיפול, אך לרוב דורשת מהצוות היערכות מיוחדת.

טופס זה נקרא טופס “בטיחות והסכמה מודעת” כי טפב”ק נשען על שלושה דברים:
  • הסכמה – גם במהלך החוויה, ואולי באופן חריג בטיפול פסיכדלי, רמת העומק תלויה בהסכמה, לפעמים פעילה, שלך. קנאביס אינו “לוקח” או “משגר” אותך למצב תודעתי אחר – אלא פותח את הדלת ומזמין לעבור. ההסכמה שלך והבחירה שלך קובעות את העומק. במקרים מציפים מדי, תמיד ניתן להוריד את כיסוי העיניים ולהתיישב ולחזור אלינו. 
  • מודעות – חלק גדול מחווית טפב”ק הוא הגברת המודעות. אנחנו מבטלים את כל הסחות הדעת היום-יומיות ומקשיבים לעצמנו – לגוף, לנפש, לרגש – ונהיים מודעים יותר למה שקורה לנו ואיתנו. לפעמים אנחנו גם נהיים מודעים לדברים שבדרך כלל נמצאים במה שנקרא “הצל”, הצדדים הלא-מוארים אצלנו. ככל שאנחנו מודעים יותר למה שיכול לעלות, אנחנו יכולים להתכונן ולהיערך. לא למהר לענות על השאלות האלו ולענות עליהם במירב הכנות ומודעות עצמית.
  • בטיחות – בגלל שמטרת טפב”ק הוא לנצל את הפוטנציאל הריפוי המלא של הצמח, אחריות מחייבת התייחסות גם למצבים אשר בדרך כלל נדירים או קלים בצריכה רגילה. בכמעט כל המקרים ניתן להפחית באופן משמעותי את הסיכון. לפעמים נדרש הסכמה וליווי איש מקצוע נוסף (בד”כ מתחום הבריאות או נפש, תלוי במצב) כדי לטפל בהיבטים הנוספים שיכולים לעלות בטיפול. יש גם מצבים נדירים בהם הסיכונים יהוו מכשול וטפב”ק אינו מתאים. על כל אלו נדבר ונתקדם רק כאשר כולנו מרגישים בטוחים שניתן לעשות מסע.
נרחיב על כל תשובה במהלך פגישת ההכנה. יש מקרים בהם פגישת הכנה אחת לא תספיק ויידרשו הכנות נוספות

נא לענות על שאלות אלו בכנות מוחלטת.

טפב”ק אינו מתאים לכל אחד בכל מצב. יש מקרים בהם הוא לא מתאים, ואף מקרים בהם הוא עלול להזיק. במקרים נדירים אלו, חשוב להיות כנים – כי אף אחד לא רוצה להחמיר מצב קשה. תשובות אלו מהוות בסיס לפגישת ההכנה והיא יכולה להיות מוצלחת רק אם התשובות כנות ואמיתיות. במקרים בהם עולים חשש, שיחת ההכנה תכלול צעדים שניתן לעשות ע”מ לשפר את הבטיחות. במקרים הנדירים בהם טפב”ק אינו מתאים כלל, פגישת ההכנה תוחלף בפגישת ייעוץ (בחינם) בה נדבר על הסיבות לפסילה ונעלה אפשרויות נוספות.

לכן חשוב ביותר לענות בכנות יתרה – כדי שנוכל לדבר על ההשלכות האפשרויות לך.

האם את בהריון או מיניקה? 
האם יש לך מצבים רפואיים בעבר או בהווה (בריאות גופנית או נפשית) העלולים להשפיע על יכולתך להשתתף בבטחה באירוע זה? 
האם אי פעם נזקקת לטיפול משמעותי או אושפזת בגלל הפרעה פסיכולוגית או רגשית, או מכל סיבה פסיכולוגית או רגשית אחרת?
האם אי פעם הייתה לך תגובה חמורה, שלילית, לשימוש בקנאביס או בתרופות פסיכדליות אחרות, פיזית, רגשית או אחרת? 
האם איש מקצוע בתחום הבריאות המליץ לך אי פעם להפסיק או להגביל בדרך אחרת את הצריכה של קנאביס, תרופות פסיכדליות, או שימוש במצבי תודעה אחרים? 
האם חווית אי פעם פרנויה קיצונית או חרדה, התקפי פאניקה או חוויות שליליות קיצוניות אחרות בזמן השימוש בקנאביס, או בסמים פסיכדליים כלשהם, או בתקופות אחרות בחייך שדרשו התערבות משמעותית? 
האם אי פעם התעלפת או איבדת באופן אחר את הכרתך כשאתה תחת השפעת קנאביס או כל תרופה פסיכדלית? 
האם אי פעם היו לך מחשבות או רעיונות יוצאי דופן או מטרידים, או רמות אנרגיה קיצוניות (חוסר יכולת לישון במשך ימים או מחשבות רצות, או לחלופין אנרגיה נמוכה במיוחד) לאחר שההשפעות של חומרים פסיכדלים / קנאביס היו צריכות להתפוגג? 
האם יש לך ,עכשיו או בעברך, בעיות חריפות עם סמים, תלות בסמים או התמכרות?
האם אתה משתמש עכשיו בתרופות, בתוספי מזון או בחומרים אחרים שיכולים להשפיע על השתתפותך בבטחה באירוע? 
האם יש לך היסטוריה של התנהגות בעייתית או אלימה, פיזית או רגשית? 
האם יש לך היסטוריה של אירועי חיים טראומטיים או קשים שלא טופלו או שאינם כרגע בטיפול? 
האם יש לך חששות בהווה בנוגע להתאבדות או לפגיעה עצמית? 
כאשר אתה שוקל להשתתף בחוויה זו, או כאשר אתה מבצע צ’ק-אין עם עצמך ממש לפני תחילתה, האם אתה מודאג מאוד? 
האם חוויתם לאחרונה חוויית שינוי גדולה, עם רפואה פסיכדלית או אחרת, שמרגישה כמעט שלמה אך לא ממש, או לא פתורה? 
האם אתה מרגיש לפעמים אי נוחות רבה בתהליכי טרנספורמציה קבוצתיים? 

השאלות הכי חשובות (ולכן צריך לענות על כל אחת בנפרד)

מעניין? גם לחברים מגיע לדעת
Open chat
ליצור קשר